Her finder du en række show-cases, der beskriver nogle af de løsninger Damgaard-Jensen A/S leverer. Benyt siderne som inspiration og som en pejling af hvad vi kan hjælpe dig med! Klik her for at se en oversigt over alle vores show-cases.
Se i øvrigt vores basisprodukter i ventre-menuen.
Printet glasgulv til miljøvenligt pressecenter
I marts blev der afholdt klimakonference i Århus Musikhus.
I den forbindelse printede Damgaard-Jensen A/S med miljøvenligt UV-print på pressecenterets hærdede glasgulv.
I forbindelse med dette års Pejseshow på Hotel Pejsegården har Damgaard-Jensen A/S produceret fotostater af skuespillerne.
Damgaard-Jensen A/S giver dig mulighed for at se showet. Svar rigtig på spørgsmålet inden den 26/10 og deltag i konkurrencen om 2x2 billetter til showet.
Første spadestik til Danmarks største hospitalsbyggeri
I forbindelse med første spadestik til Det Nye Universitetshospital leverede Damgaard-Jensen A/S talerstol, outdoorbanner, stofbannere, flyers samt Roll-Up systemer til begivenheden.
Enkel dekoration til Fritz Hansens vægge verden over
"Rammerne udtrykker både kreativitet og hjemlig hygge, da de ligner maleri-rammer. Det eksklusive understreges ved den høje kvalitet, printet har, og motivet fremstår næsten som et maleri"
Damgaard-Jensen A/S har leveret dekorationsløsninger til Projektafdelingen DNU. Løsningerne er en kombination af stofbannere og folie monteret på både glaspartier og vægge i mødelokaler og gangarealer.
TV2 valgte en kvalitetsløsning til adshel-kampagnen for AllStars. Damgaard-Jensen A/S anbefaler at producere outdoor-posters med støttefarver i den mørke vinterperiode.
I forbindelse med Fredericia Havns 200 års jubilæum beklædte Damgaard-Jensen A/S et fyrtårn i samarbejde med reklamebureauet Schultz og Sørensen, Kolding.
Damgaard-Jensen A/S anvendte en yderst holdbar specialfolie.
Brevpapir, visitkort og brochure til Bur Retail Intelligence
"... at få et relativt lille oplag i en høj kvalitet er meget attraktivt. Det giver mulighed for at opdatere materialer i det omfang vi behøver" udtaler Direktør Peter Bur Andersen. Klik her for at læse mere om tryksagerne!
David Bust brugte et fritstående råt system med dobbeltsidet motiveksponering.
I forbindelse med afholdelse af årets SPOT festival, udstillede fotograf David Bust et udsnit at sine mange portrætfotos med danske rockmusikere i Århus Musikhus.
Tapet, outdoor-bannere og folie-løsninger til YouSee.
I forbindelse med TDC Kabel TVs navneskifte til YouSee har Damgaard-Jensen A/S, blandt andet, leveret logo-tapet i de karakteristiske grønne striber. Læs mere om løsningen med tapetet her!
Foliedekoration til lastbiler
Forskellige motiver og holdbar specialfolie.
HTH Køkkener A/S har i samarbejde med Damgaard-Jensen A/S dekoreret deres lastbiler med logo og produktbilleder.
39 butikker får 4 årlige butikstilpassede kampagnepakker leveret direkte.
”Vi har valgt Damgaard-Jensen A/S, da de kan levere alle løsningerne i vores instore-kampagner hurtigt og direkte til vores butikker...” Udtaler Gitte Winther fra Louis Nielsen.
I samarbejdet omkring løsningerne til Det Kongelige Biblioteks nye udstillingssal, er et bredt udvalg af Damgaard-Jensen A/S' forskelligartede løsninger blevet benyttet.
Bred løsning til Krydsfelt Århus07 i samarbejde med Studenterlauget
Både outdoor-bannere, folieplakater og motivmåtter i alle størrelser, blev anvendt til at skabe opmærksomhed omkring den årlige uddannelsesmesse i Studenternes Hus.
I samarbejde med AFA Trafikreklame har vi lavet en totalindpakning af bybusser i Esbjerg og Odense til Haribo. Busserne er fuldfolieret på siderne og bagenden.
I samarbejde med AFA JCDecaux har Damgaard-Jensen A/S udviklet en række nye eksponeringsmuligheder i Københavns Lufthavn. I den forbindelse har vi ophængt et 350m2 banner for Samsung. Læs mere om outdoor-printet her!
Ryk en snip af banneret
Hjørnebanner til SVANEN Gruppen
I forbindelse med udlejning af rørfabrikken i Horsens, har Damgaard-Jensen A/S printet og ophængt et 70 m2 hjørnebanner på ejendommen for investerings- virksomheden SVANEN Gruppen.